| Fotó: | Szabó Szabolcs Zsolt |
| Dátum: | 2024-02-05 22:00 |
| Távcső: | SkyWatcher Quattro 150/600 Newton tubus + 0.85x kómakorrektor |
| Távcső: | Svbony 60/240mm vezetőtávcső |
| Távcső: | SvBony 50/180-as vezetőtávcső |
| Mechanika: | NEQ6 Pro bordásszíj hajtással |
| Kamera: | Canon EOS 600d |
| Kamera: | ZWO ASI 120 MC-S színes kamera |
| Kamera: | ZWO ASI 462MC színes kamera |
| Szűrő: | Baader SemiApo szűrő (1.25") |
| Szűrő: | ZWO 7 nm hidrogen-alfa1,25" |
| Szűrő: | Astronomic UHC-E Eos Clip szűrő |
| Korrektor: | ZWO ASIAir Plus kamera/mechanika vezérlő-egység |
| Exp. idő: | 6,5 óra Canon Eos 600da UHC-E, ZWO ASI 294 MM: Ha: 4h, SII: 2h, |
| Helyszín: | TIT Uránia Bemutató Csillagvizsgáló Szolnok & Wiking szigetvilág |