| Fotó: | pinteraron7 |
| Dátum: | 2022-11-13 |
| Távcső: | Orion 50mm guidescope |
| Távcső: | SkyWatcher Quattro 200/800 Newton tubus |
| Mechanika: | Skywatcher HEQ5 Pro GoTo Rowan Belt Mod |
| Kamera: | ZWO ASI 120 MM monokróm kamera |
| Kamera: | QHY IC8300 |
| Szűrő: | Baader S-II 6,5nm |
| Szűrő: | Baader H-alpha 7nm 2" CCD-filter |
| Szűrő: | Baader OIII 6nm (1,25") |
| Korrektor: | Skywatcher f4 Coma Corrector |
| Exp. idő: | 80*300s Ha, 30*300s O3, 80*300s S2 |
| Helyszín: | Debrecen |