| Fotó: | pinteraron7 |
| Dátum: | 2022-08-01 |
| Távcső: | Orion 50mm guidescope |
| Távcső: | Lacerta 72/432 FLAT |
| Mechanika: | Skywatcher HEQ5 Pro GoTo Rowan Belt Mod |
| Kamera: | ZWO ASI 120 MM monokróm kamera |
| Kamera: | QHY IC8300 |
| Szűrő: | Baader H-alpha 7nm 2" CCD-filter |
| Szűrő: | Astronomik OIII (12 nm) CCD szűrő (1.25") |
| Exp. idő: | 19x900s Ha | 11x900s OIII |
| Helyszín: | Debrecen |